Falkinkosken kesä ajalla 4.6.-15.8.


 

 

 

 

 

Meri-Vakan 4H kesätyöntekijät lämmittävät saunan to, pe ja la klo 13-20. Saunamaksu on 2€/hlö ja maksutapana Mobilepay tai käteinen.
Sauna-aikoina paikalla on myös kioski, josta voi ostaa pikku purtavaa ja juotavaa. Kioskista voit myös vuokrata SUP-lautoja 4€ 0,5h tai nuorisokortilla 2€.
Kioskin aukioloaikoina rannalta löytyy myös Weberin kaasugrilli. Grilli on uimareiden käytettävissä.  Avotulta Falkilla on ainoastaan saunan pesässä.

Huomio: ajalla 4.6.-15.8. saunarakennus ei ole vuokrattavissa. Keittiö varattu kioskikäyttöön ja saunarakennuksen muut tilat (katos, wc:t) kävijöiden käytettävissä.

Saunalta löytyy myös defibrillaattori (”deffa”) eli sydäniskuri hätätilanteisiin, jossa  ihminen on eloton, ei reagoi eikä hengitä eikä sykettä tunnu. Laite opastaa käyttäjäänsä suomen kielellä, joten se on helppo käyttää.